Hakovan proizvođač video igara Electronic Arts, hakeri ukrali izvorni kod za FIFA 21
Vesti, 11.06.2021, 10:30 AM

Proizvođač i izdavač video igara, američka kompanija Electronic Arts (EA Games) je hakovan, a takom napada hakeri su ukrali oko 780 GB podataka, objavio je Vice.
Napadači tvrde da su preuzeli izvorni za FIFA 21 i izvorni kod i alate za FrostBite endžin, moćni alat za dizajn igara koji se koristi u mnogim igrama, kao i druge interne alate kompanije.
EA je potvrdila da je napadnuta i da je u toku istraga, kao i da su o ovome obavestili nadležne institucije. Portparol kompanije je rekao da napadači nisu pristupali podacima o igračima i da nemaju razloga da veruju da je njihova privatnost ugrožena. On je rekao i da u kompaniji ne očekuju da će napad imati uticaja na njihove igre ili poslovanje. Kompanija je naglasila da upad u mrežu nije bio napad ransomwarea.
EA je jedan od najvećih proizvođača video igara u svetu koji stoji iza video igara kao što su Battlefield, Star Wars: Jedi Fallen Order, The Sims i Titanfall, kao i iza niza sportskih video igara.
Vice je video skrinšotove objava na hakerskim forumima hakera koji sada nude na prodaju 780 GB podataka ukradenih od EA. Oni su rekli da će o prodaji razgovarati samo sa ozbiljnim, uglednim članovima foruma.
Izvorni kod za FrostBite endžin ima veliku vrednost i mogao bi da bude zanimljiv programerima koji žele da ga iskopiraju ili za one koji prave varalice i hakove za igre. Međutim, malo je verovatno da bi iko od konkurenata EA ikada iskoristio ukradene informacije.
Napad na Electronic Arts je najnoviji u nizu napada na proizvođače igara. U novembru prošle godine, kompanija Capcom koja stoji iza igara Street Fighter i Resident Evil, pretrpela je napad ransomwarea koji je ugrozio podatke 350000 korisnika.
U februaru ove godine, CD Projekt Red koji stoji iza Cyberpunka pretrpeo je napad ransomwarea, a tom prilikom ukraden je izvorni kod za nekoliko igara.

Izdvojeno
Hakeri zloupotrebljavaju malo poznatu funkciju MU-plugins za skrivanje malvera na WordPress sajtovima
.jpg)
Novi bezbednosni problem za WordPress sajtove: hakeri zloupotrebljavaju Must-Use dodatke (MU-plugins) da bi sakrili malver i imali dugoročni pristup ... Dalje
Lažna aplikacija Zoom krije opasni ransomware

Lažni program za instalaciju Zoom-a na lažnom sajtu Zoom-a instalira malver koji tiho preuzima sisteme korisnika. Istraživači bezbednosti DFIR-a u... Dalje
Lažni torrent za Diznijev film Snežana inficira uređaje malverom

Za najnoviji Diznijev film Snežana (Snow White), sa IMDb sa ocenom 1,6/10 kažu da je najveći promašaj koji je kompanija ikada objavila. Film nije... Dalje
Svetski dan bekapa: zašto su rezervne kopije podataka važnije nego ikad pre

Jednom godišnje, tačnije, svake godine pred 31. mart, podsećamo se često zanemarenog aspekta naših digitalnih života: pravljenje rezervnih kopij... Dalje
Lažni oglasi za DeepSeek u Google pretrazi vode do malvera
.png)
Sponzorisani rezultati u Google pretrazi mogu dovesti do infekcije malverima i drugih prevara. Najnoviji primer su sponzorisani rezultati pretrage za ... Dalje
Pratite nas
Nagrade