CD Projekt napadnut ransomwareom, napadači ukrali kod za igre Cyberpunk 2077 i Witcher
Vesti, 10.02.2021, 11:00 AM

Krajem prošle godine korisnici su upozoreni na Android ransomware sakriven u lažnoj verziji video igre Cyberpunk 2077, a sada je poljska firma CD Projekt, koja stoji iza igre Cyberpunk 2077, i sama postala žrtva napada ransomwarea. Navodno su tokom napada kompromitovani neki interni sistemi kompanije.
Napadači su ostavili poruku o otkupnini preteći kompaniji da će, ukoliko ne plati, prodati ili objaviti njene ukradene podatke. Kompanija tvrdi da su napadači ukrali podatke koji pripadaju CD Projektu i šifrovali neke uređaje, ali da je rezervna kopija netaknuta.
Napad se desio u trenutku kada CD Projekt već ima probleme sa Cyberpunk 2077 zbog bagova i problema sa performansama.
Kompanija je na Twitteru potvrdila da je žrtva napada ransomwarea.
CD Projekt je takođe objavio poruku napadača koja je otkrila da su pristupili izvornom kodu mnogih igara, uključujući Gwent, Witcher 3 i Cyberpunk 2077.
Istovremeno je jedan haker na hakerskom forumu na ruskom jeziku objavio skoro 22 GB podataka tvrdeći da pripadaju CD Projektu. On tvrdi da su podaci prikupljeni u napadu na kompaniju i da će uskoro objaviti i drugi deo.
U poruci koju su ostavili napadači se tvrdi da su pristupili neobjavljenoj verziji Witcher 3 i nekim dokumentima koji se odnose na „računovodstvo, administraciju, pravne, HR, odnose sa investitorima i još mnogo toga!“
CD Projekt je izjavio da ne namerava da pregovara sa napadačima. Kompanija je sarađivala sa IT forenzičkim stručnjacima koji istražuju incident. Nadležni organi su takođe obavešteni o napadu.
Kompanija je takođe rekla da je započela vraćanje podataka pomoću rezervne kopije. CD Projekt tvrdi i da podaci korisnika njihovih usluga nisu ugroženi.
Takođe je objavila saopštenje u kome kaže da neće popustiti pred ucenom napadača.
„Nećemo popustiti pred zahtevima niti pregovarati, svesni da bi to na kraju moglo dovesti do objavljivanja kompromitovanih podataka. Preduzimamo neophodne korake da ublažimo posledice curenja podataka, posebno obraćajući se svim stranama koje bi mogle biti pogođene time.“

Izdvojeno
Hakeri zloupotrebljavaju malo poznatu funkciju MU-plugins za skrivanje malvera na WordPress sajtovima
.jpg)
Novi bezbednosni problem za WordPress sajtove: hakeri zloupotrebljavaju Must-Use dodatke (MU-plugins) da bi sakrili malver i imali dugoročni pristup ... Dalje
Lažna aplikacija Zoom krije opasni ransomware

Lažni program za instalaciju Zoom-a na lažnom sajtu Zoom-a instalira malver koji tiho preuzima sisteme korisnika. Istraživači bezbednosti DFIR-a u... Dalje
Lažni torrent za Diznijev film Snežana inficira uređaje malverom

Za najnoviji Diznijev film Snežana (Snow White), sa IMDb sa ocenom 1,6/10 kažu da je najveći promašaj koji je kompanija ikada objavila. Film nije... Dalje
Svetski dan bekapa: zašto su rezervne kopije podataka važnije nego ikad pre

Jednom godišnje, tačnije, svake godine pred 31. mart, podsećamo se često zanemarenog aspekta naših digitalnih života: pravljenje rezervnih kopij... Dalje
Lažni oglasi za DeepSeek u Google pretrazi vode do malvera
.png)
Sponzorisani rezultati u Google pretrazi mogu dovesti do infekcije malverima i drugih prevara. Najnoviji primer su sponzorisani rezultati pretrage za ... Dalje
Pratite nas
Nagrade