Lažni Office 365 sajt inficira posetioce trojancem TrickBot sakrivenim u ažuriranje za Chrome i Firefox
Opisi virusa, 19.07.2019, 03:30 AM

Napadači su kreirali lažni Office 365 sajt koji distribuira trojanca TrickBot koji krade lozinke. Trojanac je sakriven u lažnim ažuriranjima za Chrome i Firefox.
Ovaj lažni sajt koji je otkrio MalwareHunterTeam izgleda kao bilo koji Microsoftov sajt. Šta više, svi linkovi sa sajta vode na stranice hostovane na Microsoft domenima.
Ako se na sajtu zadržite nekoliko sekundi, biće vam prikazano upozorenje u kome se navodi da vaš pregledač treba da bude ažuriran. Ovo upozorenje se neznatno razlikuje za korisnike Chromea i Firefoxa.
Na primer, kada koristite Google Chrome da biste posetili stranicu, ona će prikazati obaveštenje pod nazivom "Chrome Update Center" u kome se navodi da koristite stariju verziju Chromea što može dovesti do gubitka podataka i grešaka u pregledaču.
Slično tome, korisnici Firefoxa će videti upozorenje pod nazivom "Firefox Update Center" u kome se navodi da morate ažurirati Firefox.
Ako kliknete na dugme "Ažuriraj", preuzeće se fajl pod nazivom upd365_58v01.exe koji će instalirati trojanca TrickBot koji krade informacije sa računara. Kada se pokrene, trojanac će biti ubačen u svchost.exe proces, tako da nije lako vidljiv ili sumnjiv u Task Manageru.
Zatim će odmah početi da komunicira sa C2 serverom gde će pokrenuti različite module. Na primer, systeminfo64 će učitati informacije o žrtvinom računaru, instaliranim programima i Windows servisima.
Trojanac pokreće svoj pwgrab64 modul, koji će tražiti i ukrasti sačuvana korisnička imena i lozinke za prijavu, istoriju pregledavanja i druge informacije.
Ako ste posetili ovu stranicu i instalirali ponuđeno ažuriranje, trebalo bi da odmah skenirate računar. Sa drugog računara promenite lozinke za sve naloge koje često koristite ili čuvate u vašem pregledaču.
Nemojte nikada instalirati ažuriranja pregledača koja se nude u ovakvim upozorenjima. Umesto toga, instalirajte ih samo kada ih direktno nudi funkcija automatskog ažuriranja pregledača ili preuzimanjem sa web sajta proizvođača.

Izdvojeno
Nevidljivi lopov: Kako NFC malver SuperCard krade novac sa računa korisnika Androida

Ruski stručnjaci za sajber bezbednost upozorili su na napade u kojima se za krađu podataka koristi modifikovana verzija legitimnog NFC softvera. Oni... Dalje
Novi opasni ransomware briše sadržaj fajlova na uređajima
.png)
Istraživači iz kompanije Trend Micro otkrili su novi ransomware koji osim mogućnosti šifrovanja fajlova, ima mogućnost i njihovog trajnog brisa... Dalje
Malver Myth Stealer: kradljivac podataka na lažnim sajtovima sa video igrama

Istraživači sajber bezbednosti iz Trellix-a upozorili su na novi malver za krađu podataka pod nazivom Myth Stealer, koji se širi putem lažnih veb... Dalje
Malver Acreed: nova zvezda na crnom sajber-tržištu
.jpg)
Na ruskom hakerskom sajtu Russian Market pojavio se novi malver po imenu Acreed, koji je za kratko vreme postao veoma popularan, a očekuje se da će ... Dalje
Malver FrigidStealer inficira macOS preko lažnih ažuriranja Safari-ja
.jpg)
Istraživači iz firme za sajber bezbednost Wazuh upozorili su na malver FrigidStealer koji inficira macOS preko lažnih ažuriranja pregledača da bi... Dalje
Pratite nas
Nagrade