Stručnjaci upozoravaju na talas lažnih DeepSeek sajtova koji kradu podatke za prijavljivanje i kriptovalutu
Vesti, 10.02.2025, 09:30 AM

Desetine lažnih DeepSeek veb sajtova koriste se za krađu kriptovaluta, phishing i prevare, upozorava Bitdefender.
Istraživač Dominik Alvijeri otkrio je prošle nedelje više od 50 takvih sajtova, ali i više od 1.000 neaktivnih domena koji se verovatno pripremaju za uključivanje u istu prevaru.
Hakeri koriste različite mehanizme na lažnim DeepSeek sajtovima, uključujući phishing, krađu kriptovaluta i druge vrste prevara.
Prema Alvierijevim nalazima, neki lažni veb sajtovi, kao što je deepseek-login[.]com, hostuju se na domenima koji mogu da prevare posetioce da predaju prevarantima svoje podatke za prijavu.
Međutim, lov na ove podatke je samo vrh ledenog brega. Neki lažni DeepSeek sajtovi prazne novčanike za kriptovalute, neki se koriste za promovisanje prevara sa tokenima, a treći nude DeepSeek aplikacije za koje se veruje da sadrže malver.
Iako je lako primetiti da su neki DeepSeek sajtovi lažni, drugi su zabrinjavajuće ubedljive replike koje bi mogle prevariti čak i najopreznije.
Učestalost sajtova koji su kopije DeepSeeka se povećava, a primećena su i značajna poboljšanja u kvalitetu kopija iz nedelje u nedelju.
Prema Alvijerijevim rečima, nekoliko članova zajednice sajber bezbednosti, uključujući i njega samog, uspelo je da ugasi neke od lažnih veb sajtova, ali su se novi pojavili samo dan kasnije.
I kompanije ESET i Cyble takođe su otkrile brojne lažne DeepSeek sajtove.
Cyble je upozorio na lažne veb sajtove koji obmanjuju posetioce da povežu svoje novčanike za kriptovalute, što omogućava napadačima da ukradu kriptovalutu od žrtava. Ovi napadi uključuju prevaru u kojoj se od žrtava traži da skeniraju QR kodove. Ista firma je takođe primetila lažne DeepSeek veb sajtove koji promovišu investicione prevare, a neki tvrde da nude akcije DeepSeeka.

Izdvojeno
Google prošle godine zbog prevara blokirao 5 milijardi oglasa
.jpg)
Prošle godine Google je suspendovao više od 39,2 miliona naloga oglašivača na svojoj platformi, što je tri puta više u odnosu na godinu ranije. ... Dalje
Lažni sajtovi za konverziju PDF fajlova šire malver

Istraživači sajber bezbednosti u CloudSEK-u upozoravaju da hakeri zloupotrebljavaju PDFCandy.com da bi širili malver ArechClient2. Oni iskorišća... Dalje
Broj napada ransomwarea nikada veći, ali zarada sajber kriminalaca opada

Novo istraživanje je otkrilo da do bogatstva koje se lako moglo steći napadima ransomwarea i šifrovanjem podataka kompanija, sada nije tako lako d... Dalje
Ruska hakerska grupa ima novu taktiku napada kojom zaobilazi dvofaktornu autentifikaciju

Istraživači sajber bezbednosti u SOCRadar-u otkrili su novu taktiku napada koju koristi ozloglašena APT grupa Storm-2372 koju podržava Rusija. Pre... Dalje
Ažurirajte WhatsApp za Windows odmah: greška u aplikaciji omogućava hakerima da instaliraju malver na računaru
.jpg)
Ako koristite WhatsApp Desktop na Windows-u, ažurirajte aplikaciju na najnoviju verziju 2.2450.6 da biste bili bezbedni. Greška u WhatsApp-u za Wind... Dalje
Pratite nas
Nagrade