Reddit saopštio da je hakovan
Vesti, 10.02.2023, 09:30 AM
Reddit je u nedelju uveče pretrpeo sajber napad, a hakeri koji su pristupili internim sistemima ukrali su neke interne dokumente i izvorni kod i pristupili nekim internim poslovnim sistemima.
Reddit kaže da su hakeri zaposlenima u kompaniji poslali vrlo uverljive instrukcije koje su ih vodile na sajt koji je ličio na njihov intranet sajt. Na ovom sajtu hakeri su pokušali da ukradu akreditive zaposlenih i tokene za dvofaktornu autentifikaciju.
Hakeri su uspeli da prevare jednog od zaposlenih i upadnu u interne sisteme Reddita odakle su ukrali podatke i izvorni kod.
Reddit kaže da su za napad saznali kada je zaposleni sam prijavio incident bezbednosnom timu kompanije, te da je reč o ciljanoj sofisticiranoj fišing kampanji čiji su ciljevi bili zaposleni u Redditu.
Istraga koja je još uvek u toku je utvrdila je da ukradeni podaci uključuju ograničene kontakt informacije za kontakte kompanije (stotine njih) i sadašnje i bivše zaposlene, kao i neke detalje o oglašivačima kompanije.
Međutim, Reddit kaže da nema naznaka da su napadači uspeli da hakuju sisteme koji se koriste za pokretanje veb sajta, kao i da nema dokaza da su lozinke i nalozi korisnika ugroženi.
Kada je zaposleni čije su akredative hakeri ukrali prijavio incident, bezbednosni tim Reddita je brzo reagovao, onemogućio pristup hakerima i započeo internu istragu.
Reddit je podsetio korisnike na važnost zaštite naloga dvofaktorskom autentifikacijom (2FA) koja je dodatni sloj zaštite za Reddit naloge. Preporuka kompanije je i redovna promena lozinke svakih nekoliko meseci, a lozinka bi trebalo da bude jaka i jedinstvena za Reddit nalog. Reddit je savetovao korisnicima da razmotre mogućnost korišćenja menadžera lozinki koji ne samo da štite naloge komplikovanim lozinkama koje korisnici ne moraju da pamte, već vas i upozoravaju kada pokušate da upotrebite lozinku na fišing sajtu jer se domeni neće podudarati.
Naslovna fotografija: Brett Jordan
Izdvojeno
Sajber kriminalci imaju novu trik: malver šalju poštom
Sajber kriminalci imaju novi trik za inficiranje uređaja malverom: slanje pisama, pravih pisama sa poštanskom markicom, koja sadrže zlonamerne QR k... Dalje
Lažni AI generator slika i video snimaka krade podatke sa Windows i macOS računara
Malveri Lumma Stealer i AMOS trenutno se šire preko veb sajtova na kojima se nudi aplikacija koja se lažno predstavlja kao AI generator slika i vide... Dalje
Proizvođač špijunskog softvera Pegaz nastavio sa napadima na WhatsApp i nakon što je WhatsApp podneo tužbu protiv njega
Neredigovani sudski dokumenti otkrili su da je proizvođač špijunskog softvera NSO Group priznao da je razvijao eksploatacije (exploit) kako bi moga... Dalje
Opasni malver Lumma sakriven u piratskim filmovima i serijama na torent sajtovima
Piratski sadržaj je često dobro mesto za sakrivanje malvera, i to ne bi trebalo da bude iznenađenje za ljude koji ga preuzimaju. Oni koji preduzima... Dalje
Ako je vaša lozinka na ovoj listi, promenite je odmah
NordPass je objavio svoju godišnju listu najpopularnijih lozinki na svetu i drugu godinu zaredom, lozinka „123456“ je zauzela prvo mesto ... Dalje
Pratite nas
Nagrade