Objavljena ukradena baza podataka korisnika Nitro PDF
Vesti, 22.01.2021, 10:00 AM
Haker ShinyHunters objavio je bazu podataka koja sadrži e-mail adrese, imena i lozinke korisnika Nitro PDF.
Objavljena baza podataka od 14 GB sadrži 77.159.696 zapisa sa e-mail adresama korisnika, punim imenima, hashovanim lozinkama, imenima kompanija, IP adresama i ostalim informacijama vezanim za sistem.
Servis Have I Been Pwned koji omogućava korisnicima da provere da li su njihovi podaci kompromitovani, dodao je ovu bazu podataka.
Nitro je aplikacija za kreiranje, uređivanje i potpisivanje PDF-ova i digitalnih dokumenata, aplikacija za koju Nitro Software tvrdi da ima preko 10000 poslovnih korisnika i oko 1,8 miliona licenciranih korisnika.
Nitro takođe nudi uslugu u oblaku koju korisnici mogu da koriste za deljenje dokumenata sa saradnicima ili bilo kojim organizacijama uključenim u proces stvaranja dokumenata.
Curenje podataka Nitro PDF-a takođe utiče na mnoge poznate organizacije, uključujući Google, Apple i Microsoft.
Nitro Software je 21. oktobra 2020. godine otkrio da se dogodio manji bezbednosni incident, navodeći da to nije uticalo na podatke korisnika.
Međutim, sajt BleepingComputer je kasnije otkrio da je u napadu ukradena baza podataka stavljena na licitaciju zajedno sa 1TB dokumenata, po početnoj ceni od 80000 dolara. BleepingComputer je potvrdio autentičnost ukradene baze podataka.
Sada je ShinyHunters na jednom hakerskom forumu besplatno ponudio kompletnu bazu podataka ali je odredio cenu od 3 dolara za pristup linku za preuzimanje.
ShinyHunters je haker (ili više njih) poznat po hakovanju internet servisa i prodaji ukradenih informacija preko posrednika ili u privatnoj prodaji.
ShinyHunters su ranije tvrdili da stoje iza hakovanja Home Chef, Wattpad, Minted, Tokopedije i mnogih drugih, što se pokazalo istinitim.
S obzirom da se procureli korisnički podaci mogu iskoristiti za pokretanje vrlo uverljivih fišing napada, korisnicima Nitro PDF-a se preporučuje da promene lozinke i izaberu jaku, jedinstvenu lozinku, uz podsećanje da to ne sme biti lozinka koju koriste na bilo kom drugom veb sajtu.
Izdvojeno
Uprkos akciji policije, BadBox nastavlja da se širi: malverom zaraženo 192.000 Android uređaja
Android malver BadBox zarazio je više od 192.000 uređaja širom sveta uprkos nedavnoj operaciji policije u Nemačkoj koja je pokušala da zaustavi ... Dalje
Interpol traži da se termin ''pig butchering'' (svinjokolj) ne koristi više za žrtve investicionih i ljubavnih internet prevara
Interpol je pozvao zajednicu sajber bezbednosti, organe za sprovođenje zakona i medije da prestanu da koriste termin „pig butchering“ (sv... Dalje
Milioni korisnika interneta izloženi riziku od lažnih captcha stranica i infekcije malverom Lumma
Istraživači Guardio Labsa i Infobloxa otkrili su kampanju velikih razmera koja distribuira malver Lumma preko lažnih captcha stranica. Napadači is... Dalje
Amnesty International: Srpske vlasti koriste do sada nepoznati špijunski softver NoviSpy
Srpske vlasti su instalirale špijunski softver na telefone desetina predstavnika civilnog društva, aktivista i novinara, navodi se u izveštaju koji... Dalje
Android malver BadBox predinstaliran na desetinama hiljada IoT uređaja
Nemačka Savezna kancelarija za informacionu bezbednost (BSI) je saopštila da je blokirala malver BadBox koji je predinstaliran na više od 30.000 An... Dalje
Pratite nas
Nagrade