Najveća krađa kriptovalute u istoriji, hakeri ukrali milijardu i po dolara
Vesti, 24.02.2025, 10:00 AM
.png)
Bybit, druga po veličini menjačnica kriptovaluta na svetu, potvrdila krađu Ethereuma u vrednosti od oko 1,4 milijarde dolara. Ukradena sredstva su uzeta iz jednog od hladnih (oflajn) novčanika berze, koji su dizajnirani da čuvaju kriptovalute van mreže i generalno se smatraju veoma bezbednim.
Izvršni direktor Bybita Ben Džou priznao je incident i rekao da kompanija trenutno sprovodi temeljnu istragu kako bi utvrdila okolnosti incidenta i obim štete.
Džou je rekao da se incident dogodio kada je ETH hladni novčanik izvršio transfer u topli novčanik platforme, u sofisticiranom napadu koji je maskirao interfejs za potpisivanje. Napadač je uspeo da preuzme kontrolu nad pogođenim ETH hladnim novčanikom i prebaci sredstva na neidentifikovanu adresu.
Džou je rekao da Bybit ima finansijske kapacitete da pokrije gubitke i da su sredstva klijenata sigurna. Naglasio je da se trgovina i druge operacije platforme nastavljaju normalno.
Razmere ove najveće pojedinačne pljačke kriptovaluta u istoriji su, razumljivo, izazvale zabrinutost među korisnicima platforme. Postavljaju se pitanja o tome kako je tako ogromna količina kriptovalute mogla biti ukradena iz hladnog novčanika, koji je obično izolovan od interneta baš zbog zaštite od onlajn napada.
Spekuliše se o sofisticiranim tehnikama hakovanja, insajderskim pretnjama ili kombinaciji oba. Ovaj incident podsetnik je na stalne bezbednosne izazove sa kojima se suočava industrija kriptovaluta, uprkos napretku u tehnologiji i bezbednosnim merama.
Istraživači kripto prevara tvrde da je krađa je povezana sa ozloglašenom severnokorejskom grupom Lazarus, poznatoj po krađama kriptovaluta za korejsku vladu i zemlju pogođenu sankcijama.
Bybit koji koristi 40 miliona ljudi, nudi širok izbor od preko 753 kriptovalute. Zato se očekuje da će istraga o krađi biti složena i duga.
Foto: appshunter.io | Unsplash

Izdvojeno
Google prošle godine zbog prevara blokirao 5 milijardi oglasa
.jpg)
Prošle godine Google je suspendovao više od 39,2 miliona naloga oglašivača na svojoj platformi, što je tri puta više u odnosu na godinu ranije. ... Dalje
Lažni sajtovi za konverziju PDF fajlova šire malver

Istraživači sajber bezbednosti u CloudSEK-u upozoravaju da hakeri zloupotrebljavaju PDFCandy.com da bi širili malver ArechClient2. Oni iskorišća... Dalje
Broj napada ransomwarea nikada veći, ali zarada sajber kriminalaca opada

Novo istraživanje je otkrilo da do bogatstva koje se lako moglo steći napadima ransomwarea i šifrovanjem podataka kompanija, sada nije tako lako d... Dalje
Ruska hakerska grupa ima novu taktiku napada kojom zaobilazi dvofaktornu autentifikaciju

Istraživači sajber bezbednosti u SOCRadar-u otkrili su novu taktiku napada koju koristi ozloglašena APT grupa Storm-2372 koju podržava Rusija. Pre... Dalje
Ažurirajte WhatsApp za Windows odmah: greška u aplikaciji omogućava hakerima da instaliraju malver na računaru
.jpg)
Ako koristite WhatsApp Desktop na Windows-u, ažurirajte aplikaciju na najnoviju verziju 2.2450.6 da biste bili bezbedni. Greška u WhatsApp-u za Wind... Dalje
Pratite nas
Nagrade