Honda potvrdila da je pretrpela hakerski napad, proizvodnja u nekim fabrikama stala

Vesti, 10.06.2020, 10:30 AM

Honda potvrdila da je pretrpela hakerski napad, proizvodnja u nekim fabrikama stala

Japanski proizvođač automobila Honda Motor Co, potvrdio je da je pogođen sajber-napadom koji je zatvorio neke od njegovih pogona, uključujući i proizvodne sisteme van Japana.

Portparol Honde je rekao da se radi na vraćanju pune funkcionalnosti proizvodnih, prodajnih i razvojnih aktivnosti i da je ovom trenutku uticaj napada na poslovanje kompanije minimalan. On je rekao i da trenutno nema dokaza o eventualnom gubitku podataka.

Kompanija je saopštila da je imala poteškoće prilikom pristupa serverima, email i internim sistemima. Njihov “interni server” napadnut je od spolja, kažu iz kompanije, dodajući da se “virus” proširio. Međutim, kompanija je iz sigurnosnih razloga odbila da da više informacija o napadu dok traje istraga.

Nezvanično, “virus” koji je zaustavio proizvodnju je ransomware Snake.

Hondina služba za korisnike takođe je rekla da ima „tehničke poteškoće“.

“U ovom trenutku Honda Služba za korisnike i Honda Finansijske usluge imaju tehničke poteškoće i nedostupni su. Radimo na rešavanju problema što je brže moguće. Izvinjavamo se zbog neprijatnosti i zahvaljujemo vam na strpljenju i razumevanju”, objavljeno je na Twitteru.

Proizvodnja je nastavljena u većini fabrika od utorka, ali je proizvodnja u Hondinom pogonu u Ohaju, kao i fabrikama u Turskoj, Indiji i Brazilu i dalje obustavljena.

Ovo nije prvi put da je Honda žrtva sajber-napada. Kompanija je bila prisiljena da privremeno zatvori fabriku automobila u Japanu u julu 2017. godine, kada je napadnuta ransomwareom WannaCry.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

OpenAI: Incident sa 700 AI agenata koji su napali Hugging Face je upozorenje

OpenAI: Incident sa 700 AI agenata koji su napali Hugging Face je upozorenje

Više od 700 AI agenata kompanije OpenAI učestvovalo je u napadu na Hugging Face nakon što su agenti, koji je trebalo da rade izolovano jedni od dru... Dalje

Hakeri prevarili veštačku inteligenciju da im pomogne u napadima na kompanije

Hakeri prevarili veštačku inteligenciju da im pomogne u napadima na kompanije

Ruska ransomware grupa Aur0ra koristila je AI agenta Cursor tokom napada na najmanje sedam kompanija, a njegove bezbednosne mehanizme zaobilazila je t... Dalje

Grok može biti prevaren da otkrije podatke o korisniku

Grok može biti prevaren da otkrije podatke o korisniku

Istraživači su demonstrirali novu tehniku prompt injection napada koja omogućava skrivanje zlonamernih instrukcija od zaštitnih mehanizama AI sist... Dalje

AI malver je sve češći, ali retko stiže do stvarnih korisnika

AI malver je sve češći, ali retko stiže do stvarnih korisnika

Istraživači Unit 42 kompanije Palo Alto Networks analizirali su više od 400 uzoraka malvera povezanih sa veštačkom inteligencijom i utvrdili da j... Dalje

Otkriveno 77 Firefox dodataka povezanih sa krađom kripto novčanika i lozinki

Otkriveno 77 Firefox dodataka povezanih sa krađom kripto novčanika i lozinki

Istraživači kompanije Socket otkrili su 77 međusobno povezanih dodataka za Firefox, među kojima je 40 dodataka za koje je potvrđeno da su zloname... Dalje