AV-TEST: Najbolji internet sigurnosni paketi za Windows 10

Vesti, 20.02.2018, 09:00 AM

AV-TEST: Najbolji internet sigurnosni paketi za Windows 10

Nemačka laboratorija za testiranje antivirusnih programa AV-TEST je sprovela novo testiranje internet bezbednosnih paketa za Microsoftov najnoviji operativni sistem Windows 10.

Pobednici su Kaspersky Internet Security, McAfee Internet Security i VIPRE AdvancedSecurity koji su dobili maksimalnih 18 poena, nakon što su osvojili 6 poena za zaštitu, 6 poena za performanse i 6 poena za upotrebljivost.

Softver kompanije AhnLab, Avira, Bitdefender i Trend Micro takođe su dobili AV-TEST sertifikat, ali su dobili manje poena - 17,5 poena.

Poslednji na testovima je bio ESET Internet Security koji je postigao samo 15 poena. Najniži rezultat je dobijen na testu performansi gde je dobio samo 4 poena.

Iz AV-TEST-a kažu da je za testiranje stope detekcije svakog sigurnosnog proizvoda korišćen potpuno novi malver koji je bio star samo nekoliko sati, kao i uzorci malvera koji su već poznati i koji su stvoreni u poslednje dve nedelje. Za testiranje performansi, pokretan je niz operacija kao što su kopiranje fajlova, posećivanje web sajtova, preuzimanje, pokretanje i instaliranje programa.

"Značajno veće opterećenje sistema su prouzrokovali paketi iz Comodo, K7 Computing, ESET i Panda Security. Dobili su samo 4,5 do 3,5 bodova", kažu iz nemačke laboratorije.

Kada su u pitanju lažno pozitivni rezultati, proizvodi Avira, K7, Kaspersky, McAfee i Trend Micro su bili najbolji, a Avira i Kasperski najbolji među najboljima sa samo jednim lažno pozitivnim rezultatom. Microsoftov Windows Defender i PC Pitstop su zabeležili između 25 i 28 lažno pozitivnih rezultata.


Prijavite se na našu mailing listu i primajte najnovije vesti (jednom dnevno) putem emaila svakog radnog dana besplatno:

Izdvojeno

Browser Syncjacking: Novi napad preko ekstenzija pretraživača ugrožava milione korisnika

Browser Syncjacking: Novi napad preko ekstenzija pretraživača ugrožava milione korisnika

Tim istraživača bezbednosti iz kompanije SquareX otkrio je novu tehniku hakovanja pomoću koje hakeri mogu u potpunosti preuzeti korisnikov veb pret... Dalje

Microsoft testira ''Scareware blocker'' u Edge-u, novu zaštitu od prevara tehničke podrške

Microsoft testira ''Scareware blocker'' u Edge-u, novu zaštitu od prevara tehničke podrške

Microsoft je počeo da testira novu funkciju „scareware blocker“ za veb pretraživač Edge na Windows računarima, koja koristi mašinsko ... Dalje

Popularna kineska AI platforma DeepSeek zbog velikog sajber napada privremeno ograničila registraciju novih korisnika

Popularna kineska AI platforma DeepSeek zbog velikog sajber napada privremeno ograničila registraciju novih korisnika

DeepSeek, nova kineska AI platforma, suočava se sa sajber napadom velikih razmera koji ometa registraciju novih korisnika. Kompanija je na svom veb s... Dalje

Popularni Brave Browser maliciozne sajtove prikazuje kao pouzdane

Popularni Brave Browser maliciozne sajtove prikazuje kao pouzdane

U popularnom Brave pretraživaču otkrivena je kritična ranjivost koja omogućava da se maliciozni veb sajtovi pojavljuju kao pouzdani izvori tokom ... Dalje

Lažne Reddit stranice i lažni WeTransfer vode do malvera koji krade lozinke i naloge

Lažne Reddit stranice i lažni WeTransfer vode do malvera koji krade lozinke i naloge

Istraživač crep1x iz kompanije Sekoia otkrio je skoro hiljadu lažnih Reddit stranica i lažni sajt WeTransfer, koje hakeri koriste za širenje malv... Dalje