Twitter testira end-to-end enkripciju za DM poruke
Društvene mreže, 08.05.2018, 12:00 PM
Bolje ikad nego nikad - još od 2013. godine se nagađa da će Twiter uvesti end-to-end enkripciju u direktne poruke, i konačno, skoro 5 godina pošto je započela era enkripcije, kompanija sada testira end-to-end šifrovane poruke.
Funkciju koja je nazvana "Tajni razgovor" u poslednjoj verziji APK za Twitter primetila je Džejn Vong, student informatike na Univerzitetu Masačusets Dartmut.
End-to-end enkripcija omogućava korisnicima da šalju i primaju poruke koje niko, bilo da je to policija sa nalogom, haker ili čak sam Twitter, ne može presretati.
Međutim, izgleda da je funkcija trenutno dostupna samo malom broju korisnika koji je testiraju. Dakle, ako ste jedan od njih, moći ćete da vodite šifrovani razgovor preko direktnih poruka.
Za razliku od WhatsAppa i Appleovog iMessagea, svi vaši razgovori u Twitter DM neće biti podrazumevano šifrovani već ćete morati sami da započnete šifrovani razgovor, baš kao što se to radi sa "Tajnim razgovorima" u Facebook Messengeru.
Kao što je pokazala Vong, potrebno je pratiti sledeće korake da biste započeli tajnu konverzaciju na Twitteru (naravno, kada ona bude dostupna svima):
Otvorite aplikaciju Twitter na Android uređaju;
Otvorite postojeći razgovor ili započnite novi DM razgovor sa osobom sa kojom želite da razgovarate tajno;
Tapnite na ikonu informacija u gornjem desnom uglu telefona;
Izaberite "Start a secret text message" i otvoriće se novi prozor u kojem možete slati šifrovane poruke.
Nova funkcija neće biti dostupna za desktop/web verziju Twitera, već samo u aplikacijama za mobilne uređaje (Android i iOS).
Pored ovoga, Twitter takođe radi i na režimu "Data Saver" u aplikaciji, koji ako je omogućen, štedi vaš internet i ubrzava aplikaciju tako što onemogućava automatsku reprodukciju za video zapise i učitavanje velikih slika.
Izdvojeno
Severnokorejski hakeri na LinkedInu ukrali milione dolara
Za pola godine, grupa povezana sa Severnom Korejom poznata pod imenom Sapphire Sleet ukrala je kriptovalute u vrednosti od više od 10 miliona dolara ... Dalje
Meta uklonila 2 miliona Facebook, Instagram i WhatsApp naloga umešanih u investicione prevare
Meta je uklonila više od 2 miliona naloga sa Facebooka, Instagrama i WhatsAppa koji su povezani sa tzv. „pig butchering“ prevarama i viso... Dalje
Sud presudio da svaki korisnik Facebooka ima pravo na odštetu od 100 evra zbog curenja podataka
Savezni sud pravde (BGH) u Nemačkoj doneo je presudu prema kojoj hiljade lokalnih korisnika pogođenih masovnom krađom podataka na Facebooku imaju p... Dalje
Lažni oglasi na Facebooku vode do lažne verzije popularnog menadžera lozinki
Iza lažnih reklama za Bitwarden menadžer lozinki na Facebooku krije se ekstenzija za Google Chrome koja prikuplja i krade osetljive korisničke poda... Dalje
Podaci skoro 500 miliona korisnika Instagrama prodaju se na jednom hakerskom forumu
Podaci četvrtine korisnika Instagrama dostupni su na jednom ozloglašenom hakerskom forumu gde ih je 10. novembra neko ponudio na prodaju. Prodavac t... Dalje
Pratite nas
Nagrade