Ranjivosti u Facebook aplikacijama za Android koje omogućavaju preotimanje naloga [VIDEO]
Društvene mreže, 31.10.2013, 07:33 AM
Egipatski istraživač Muhamed Ramadan otkrio je ranjivosti u Facebook-ovim aplikacijama za Android zahvaljujući kojima hakeri mogu ukrasti pristupne tokene i preoteti naloge korisnika.
Jedna od ranjivosti koje je otkrio Ramadan je ona u Android verziji osnovne Facebook aplikacije i Facebook Messenger-u za Android.
Ramadan je otkrio da je napadaču dovoljno da pošalje žrtvi poruku koja sadrži bilo kakav prilog (video, dokument, sliku). Kada korisnik klikne na fajl da bi ga preuzeo, njegov access_token će biti sačuvan u Android Logcat, alatu koji imaju svi Android uređaji i koji prikuplja log poruke svih instaliranih aplikacija, što omogućava ostalim Android aplikacijama koje su instalirane na telefonu da se domognu tokena i pristupe Facebook nalogu žrtve.
“Svaki put kada koristite Facebook i Messenger aplikaciju za preuzimanje fajlova iz poruka, vaš access_token će procuriti i bilo koja aplikacija, čak i ona koja nije zlonamerna, može uzeti te tokene i preuzeti vaš Facebook nalog”, kaže Ramadan.
Za otkriće ove ranjivosti, koju je Ramadan prijavio Facebook-u pre nekoliko meseci, kompanija je nagradila istraživača sa 2500 dolara.
Druga ranjivost koju je otkrio Ramadan je ona u Facebook Pages Manager-u za Android, i slična je prvoj.
“Ranjivost koju sam pronašao u Facebook Pages Manager-u je ista kao ona druga ali da bi bila iskorišćena potrebno je da se prijavite na vaš Facebook nalog i vaš pristupni token će biti dostupan svim aplikacijama bez potrebe da preuzimate blo šta od bilo koga”, objašnjava Ramadan.
Za otkriće ove ranjivosti istraživač je nagrađen sa 3500 dolara.
Ramadan je savetovao korisnicima da ažuriraju svoje aplikacije kako bi se zaštitili od napada u kojima ranjivosti koje je on otkrio mogu biti iskorišćene.
Ramadan je objavio i video u kome je prikazao kako bi izgledao napad u kome se koristi ranjivost u aplikaciji Facebook Pages Manager.
Više tehničkih detalja o ovome možete naći na Attack-Secure.com.
Izdvojeno
Korisnici tuže LinkedIn zbog obučavanja AI modela njihovim privatnim porukama bez pristanka korisnika
Korisnici LinkedIn Premium iz SAD tužili su platformu zato što je navodno delila njihove privatne poruke bez njihovog pristanka kako bi obučila mod... Dalje
Zbog lažnih slika Breda Pita koje je generisala veštačka inteligencija, žena ostala bez skoro milion evra
Za En, Francuskinju u svojim pedesetim, 2023. je počela neobično. Dizajnerka enterijera, koja nije imala iskustva sa društvenim mrežama, otvorila ... Dalje
Meti kažnjena sa 251 miliona evra zbog povrede podataka 29 miliona korisnika Facebooka 2018. godine
Irska komisija za zaštitu podataka (DPC) kaznila je Metu, matičnu kompaniju Facebooka, Instagrama i WhatsAppa, sa 251 miliona evra zbog kršenja Op... Dalje
Jutjuberi na meti hakera: više od 200.000 jutjubera dobilo lažne ponude za ugovore sa poznatim brendovima
Više od 200.000 jutjubera dobilo je ponude za partnerstva i promocije, a iza ove kampanje koja je u toku, a koju su otkrili istraživači platforme z... Dalje
Severnokorejski hakeri na LinkedInu ukrali milione dolara
Za pola godine, grupa povezana sa Severnom Korejom poznata pod imenom Sapphire Sleet ukrala je kriptovalute u vrednosti od više od 10 miliona dolara ... Dalje
Pratite nas
Nagrade