Otkriven bag u Facebook Chat dodatku za WordPress sajtove
Društvene mreže, 05.08.2020, 11:30 AM

U zvaničnom Facebookovom dodatku za čet za WordPress sajtove, koji ima više od 80000 instalacija, otkriven je bag koji bi mogao omogućiti napadačima da presreću poruke koje posetioci šalju vlasnicima ranjivih sajtova.
Facebook Chat Plugin omogućava vlasnicima WordPress sajtova da ugrade pop-up ćaskanje za komunikaciju sa posetiocima u realnom vremenu preko Facebook platforme za poruke za Facebook stranice. Dodatak takođe olakšava podešavanje automatskog odgovora i često postavljanih pitanja van radnog vremena kako bi posetioci dobili korisne informacije dok vlasnik sajta ne bude mogao da odgovori.
U izveštaju koji je objavio Wordfence, analitičarka pretnji Kloi Čemberlend kaže da je bezbednosni propust otkriven 26. juna.
Facebookov bezbednosni tim ispravio je grešku objavljivanjem verzije 1.6 28. jula, otprilike mesec dana nakon što su odgovorili na izveštaj Wordfencea.
Na veb sajtovima koji imaju ranjivu verziju Facebook Chat Plugina, napadači mogu “povezati svoj sopstveni Facebook Messenger nalog i uključiti se u četove sa posetiocima sajta”.
Koristeći grešku napadači mogu povezati svoju Facebook stranicu sa četom ciljanog sajta, i dobiti sve poruke poslate putem Messenger Chata, pri čemu vlasnik kompromitovanog sajta više neće primati poruke.
Napadači se mogu predstavljati kao vlasnik sajta, i na taj način, uz malo socijalnog inženjeringa, doći do važnih informacija.
Napadači bi takođe mogli da koriste svoj pristup četovima kompromitovanih veb sajtova da naruše reputaciju sajtova lošom interakcijom sa posetiocima ili sa ciljem da dovedu do gubitka prihoda tako što će usmeriti saobraćaj u konkurentsku firmu.
Iako je Facebook Chat Plugin verzija 1.6, kojom je ispravljena ova grešku, objavljena 28. jula, dodatak je preuzet samo 25657 puta od tada, što je podatak sa WordPress portala koji govori o ukupnom broju i ažuriranja i novih instalacija.
To znači da je najmanje 54000 WordPress sajtova sa aktivnim iskačućim Messenger Chat prozorima i dalje podložno napadima.
Korisnicima Facebook Chat Plugina se preporučuje da dodatak ažuriraju na verziju 1.6 što pre kako bi blokirali moguće napade.

Izdvojeno
Facebook želi da koristi slike koje nikada niste objavili za obuku AI modela

Facebook već godinama koristi javne objave, fotografije i interakcije korisnika za obuku veštačke inteligencije. Kompanija je već iskoristila javn... Dalje
Facebook uvodi passkey – bezbedniji način prijave bez lozinke
.jpg)
Facebook je najavio da uvodi passkey (digitalni ključ) kao novi način prijavljivanja na mobilnim uređajima, bez potrebe za klasičnim lozinkama. Ov... Dalje
Zašto sajber kriminalci traže posao na LinkedIn-u
.jpg)
Sajber kriminalci iz poznate grupe FIN6 predstavljaju se kao ljudi koji traže posao na platformama poput LinkedIn-a kako bi zarazili poslodavce malve... Dalje
Oglasi za lažne AI video generatore na Facebook-u i LinkedIn-u šire malvere

Mandiant Threat Defens upozorava korisnike na prevaru iza koje stoji grupa UNC6032 koja na društvenim mrežama postavlja oglase za lažne AI video al... Dalje
TikTok video snimci šire malvere Vidar i StealC

Sajber kriminalci koriste TikTok video snimke za širenje malvera za krađu informacija Vidar i StealC u ClickFix napadima, upozorava Trend Micro. Re... Dalje
Pratite nas
Nagrade