Neki korisnici iPhonea tvrde da Facebook krišom uključuje kameru telefona
Društvene mreže, 13.11.2019, 02:30 AM
Na društvenim mrežama pojavili su se korisnici iPhone uređaja koji se žale da aplikacija Facebook krišom aktivira kameru pametnog telefona u pozadini dok gledaju fotografije i video snimke na društvenoj mreži.
Korisnici se žale da kada gledaju sliku ili video na Facebooku u režimu celog ekrana, a zatim se vrate u normalni režim pregleda, aplikacija se pomera udesno. Sa leve strane se pojavljuje prostor u kom korisnici mogu videti da je kamera iPhonea aktivirana.
Međutim, u ovom trenutku nije jasno da li je to samo greška zbog koje Facebook aplikacija pristupa samo interfejsu kamere, ili ona nešto snima ili učitava. Ako se ispostavi da je ovo drugo, to će biti vrlo loše za Facebook.
Ovo zapažanje korisnika je odmah privuklo pažnju drugih korisnika Facebooka, pa su mnogi pokušali da urade isto, ali nisu uspeli, što ukazuje na to da loše ažuriranje softvera nije isporučeno svima i da možda utiče samo na deo korisnika Facebooka.
Džošua Meduks, jedan od korisnika koji je otkrio ovu grešku, tvrdi da je ovo pokušao da izvede i uspeo u tome na najmanje 5 različitih iPhone uređaja sa operativnim sistemom iOS 13.2.2, što je poslednja verzija iOS-a. On je na Twitteru objavio kratki video kojim je pokazao šta se dešava sa kamerom iPhonea kada koristite aplikaciju Facebook.
"Napomenuću da iPhone uređaji sa operativnim sistemom iOS 12 ne prikazuju kameru, ali ne mogu reći da se ona ne koristi", rekao je on.
Neki korisnici su testirali bag pošto su najpre Facebookovoj aplikaciji oduzeli dozvole za kameru i otkrili da je gore pomenuta pozadina u tom slučaju bila samo crni ekran.
Budući da niko od korisnika Androida još nije primetio ili se bar nije žalio na sličan problem, izgleda da ako on postoji, utiče samo na neke iOS korisnike Facebooka.
Ova vest dolazi posle manje od nedelju dana nakon Facebookovog priznanja da je otprilike 100 programera aplikacija možda pristupalo podacima korisnika u određenim Facebook grupama, a podaci kojima se pristupalo uključuju imena i slike profila članova grupa.
Izdvojeno
Meti kažnjena sa 251 miliona evra zbog povrede podataka 29 miliona korisnika Facebooka 2018. godine
Irska komisija za zaštitu podataka (DPC) kaznila je Metu, matičnu kompaniju Facebooka, Instagrama i WhatsAppa, sa 251 miliona evra zbog kršenja Op... Dalje
Jutjuberi na meti hakera: više od 200.000 jutjubera dobilo lažne ponude za ugovore sa poznatim brendovima
Više od 200.000 jutjubera dobilo je ponude za partnerstva i promocije, a iza ove kampanje koja je u toku, a koju su otkrili istraživači platforme z... Dalje
Severnokorejski hakeri na LinkedInu ukrali milione dolara
Za pola godine, grupa povezana sa Severnom Korejom poznata pod imenom Sapphire Sleet ukrala je kriptovalute u vrednosti od više od 10 miliona dolara ... Dalje
Meta uklonila 2 miliona Facebook, Instagram i WhatsApp naloga umešanih u investicione prevare
Meta je uklonila više od 2 miliona naloga sa Facebooka, Instagrama i WhatsAppa koji su povezani sa tzv. „pig butchering“ prevarama i viso... Dalje
Sud presudio da svaki korisnik Facebooka ima pravo na odštetu od 100 evra zbog curenja podataka
Savezni sud pravde (BGH) u Nemačkoj doneo je presudu prema kojoj hiljade lokalnih korisnika pogođenih masovnom krađom podataka na Facebooku imaju p... Dalje
Pratite nas
Nagrade