LastPass greškom uklonio ekstenziju iz Chrome Web prodavnice, korisnici bili zabrinuti za svoje lozinke
Društvene mreže, 24.01.2020, 04:30 AM
LastPass je u sredu greškom uklonio LastPass ekstenziju iz Chrome Web prodavnice, zbog čega su korisnici videli grešku 404 kada su pokušavali da je preuzimu i instaliraju na svoje uređaje.
“Slučajno smo uklonili LastPass ekstenziju u Chrome Web prodavnici i radimo sa Googleovim timom da bismo je vratili što pre”, saopštila je juče podrška LastPassa na Twitteru, dodajući da korisnici i dalje mogu pristupiti svojim lozinkama prijavljivanjem na web sajtu LastPassa.
Za problem sa LastPass ekstenzijom za Chrome se saznalo kada su korisnici počeli da prijavljuju da ne mogu da je preuzmu iz Chrome Web prodavnice, a kompanija je kasnije priznala da postoji problem.
LastPass je nakon ovoga savetovao korisnike da koriste Web Vault ili mobilnu aplikaciju ili da koriste LastPass sa drugim pregledačem po svom izboru dok problem ne budu rešen.
Četiri sata kasnije, otkriven je uzrok problema a kompanija je rekla da je uzrok slučajno uklanjanje ekstenzije LastPass iz Googleove Chrome Web prodavnice.
I dok su hiljade korisnika imale problem da preuzmu i instaliraju ekstenziju, na one koji imaju instaliranu ekstenziju ovo nije uticalo.
Neki korisnici su se plašili da je ovo znak da je došlo do nekog bezbednosnog incidenta, ali je LastPass podrška na Twitteru uveravala korisnike da to nije slučaj i da ne bi trebalo da brinu da su im lozinke ili lični podaci procurili.
“Imajte na umu da se svo šifrovanje ili dešifrovanje dešavaju lokalno na vašem uređaju, a ne na našim serverima”, rekli su iz LastPassa. “Nemamo pristup vašim osetljivim podacima”, podsetili su iz kompanije korisnike.
LastPass se izvinio korisnicima zbog neprijatnosti. Ekstenzija je ponovo dostupna u Chrome Web prodavnici.
Izdvojeno
Meti kažnjena sa 251 miliona evra zbog povrede podataka 29 miliona korisnika Facebooka 2018. godine
Irska komisija za zaštitu podataka (DPC) kaznila je Metu, matičnu kompaniju Facebooka, Instagrama i WhatsAppa, sa 251 miliona evra zbog kršenja Op... Dalje
Jutjuberi na meti hakera: više od 200.000 jutjubera dobilo lažne ponude za ugovore sa poznatim brendovima
Više od 200.000 jutjubera dobilo je ponude za partnerstva i promocije, a iza ove kampanje koja je u toku, a koju su otkrili istraživači platforme z... Dalje
Severnokorejski hakeri na LinkedInu ukrali milione dolara
Za pola godine, grupa povezana sa Severnom Korejom poznata pod imenom Sapphire Sleet ukrala je kriptovalute u vrednosti od više od 10 miliona dolara ... Dalje
Meta uklonila 2 miliona Facebook, Instagram i WhatsApp naloga umešanih u investicione prevare
Meta je uklonila više od 2 miliona naloga sa Facebooka, Instagrama i WhatsAppa koji su povezani sa tzv. „pig butchering“ prevarama i viso... Dalje
Sud presudio da svaki korisnik Facebooka ima pravo na odštetu od 100 evra zbog curenja podataka
Savezni sud pravde (BGH) u Nemačkoj doneo je presudu prema kojoj hiljade lokalnih korisnika pogođenih masovnom krađom podataka na Facebooku imaju p... Dalje
Pratite nas
Nagrade